Steaua – victorie normală cu Dinamo. Iar!

M-a surprins, ca pe mai toată lumea, începutul bun de meci al oaspeţilor. Ba chiar m-am cam speriat – ei, doar aşa, niţel 😀 – văzând cum dinamoviştii nu numai că reuşesc s-ajungă destul de frecvent prin preajma careului stelist, dar îşi mai creează şi ceva ocazii!

Lucrurile au revenit, însă, uşor-uşor, la normal: gazdele au pus stăpânire pe joc, au ratat incredibil prin Keşeru, apoi au şi marcat prin Szukala într-un moment important, fix înainte de pauză.

Repriza secundă a fost, în cea mai mare parte a sa, la cheremul unor “gâlcani” aflaţi, totuşi, în zi slăbuţă, consider eu, altfel Steaua n-ar fi câştigat doar cu acest 3-0 în faţa unei echipe Dinamo în mare suferinţă de multişor, deja.

În fine, victoria e victorie şi trei puncte sunt trei puncte, aşa că n-o mai lungesc, ci vă invit să mergeţi mai bine pe la prietenul Toshiro, care a scris ceva mai multe despre partida de-aseară şi-a mai postat şi-un rezumat cu toate golurile! 😉

Eu vă doresc un weekend excelent tuturor, ca de obicei şi s-aveţi grijă cum (nu) votaţi! 😆