Norwich vs. Liverpool 4-5, 23 ianuarie 2016

Am sărit peste vizionarea acestui meci senzaţional în direct din motive obiective: rezervare de vacanţă la mare pentru noi şi celălalt cuplu cu care ne petrecem de obicei concediile.

Noroc cu un site minunat pe care ajung de câte ori se-ntâmplă câte-o fază din asta, ceea ce vă invit şi pe dvs. să faceţi acum – doar dacă aveţi chef, desigur.

Iar dacă n-aveţi, vă spun eu, totuşi, pe scurt, ce fu: oaspeţii deschid scorul şi par să n-aibă vreo problemă, gazdele egaleaza şi-apoi intră la cabine în avantaj, ba imediat după pauză şi-l măresc; cei din Liverpool revin rapid şi egalează şi ei în mai puţin de zece minute, apoi preiau şi conducerea pe tabelă prin golul lui Milner, cu vreun sfert de oră până la final; Bassong de la Norwich egalează iar în prelungiri, pentru ca Lallana să aducă victoria în ultimele secunde!

Cât despre vacanţa de care aminteam – da, merg iar în altă parte, că litoralul românesc tot nu m-atrage! 😛