Steaua, victorie lejeră cu Mediaş

Chestiune de care eram aproape convins, dar nici nu ascund faptul c-am avut niscai îndoieli în această privinţă până la primul gol. Bine, toată prima repriză a steliştilor mi s-a părut cam slăbuţă, dar după pauză m-am mai liniştit: pac-pac, trei boabe şi 4-0.

Reuşita lui Man e de-a dreptul de poveste: faultat clar, se ridică imediat şi lobează la marea meserie – chiar şi-un coleg dinamovist care din fecesebişti nu ne scoate a rămas impresionat!

Nouă ne-a părut rău că n-a marcat şi Bizonul, după cât s-a străduit. Ba a mai ratat şi-un penalty! Dar na – poate cu CFR, cu Dinamo…

Şi-apropo de ăştia, sunt eu singurul care l-ar fi preferat la Naţională pe Dan Petrescu şi nu pe Contra? Desigur, despre duda în cauză discutăm la comentarii mai degrabă – dacă aveţi chef, ca de obicei.

Acum hai săptămână minunată s-avem toţi!